انجمن مهندسی صنایع ایران

انتشار خبرنامه زمستان 97 مهندسی صنایع

انتشار خبرنامه زمستان 97 مهندسی صنایع91مین شماره خبرنامه انجمن مهندسی صنایع ایران به موضوع محوری کنفرانس پانزدهم پرداخته است. دکتر محمدصالح اولیا؛ در سرمقاله خود، اظهار امیدواری کرده است توجه ویژه به مفاهیم و کاربرد بهره وری در زندگی و کسب و کار افراد، در کنار وجود و رونق نسبی صنعت در بتواند حاوی پیامی ارزشمند برای ذی نفعان کنفرانس باشد. بنابراین گزارش، در این شماره می خوانیم که حرکت در مسیر توسعه پایدار، مستلزم یک نگاه کلان سیستمی است و اولین زیرساخت ضروری، اندازه گیری پایداری و نوآوری است. بنابر این مهندسان صنایع به شدت می توانند در این بحث موثر باشند؛ چرا که تفکر سیستمی و ابزار پویایی شناسی سیستم می تواند در این راستا به کمک آید کند و از دریچه مدل سازی دینامیکی سیستم ها به تصمیمات، راه حل ها و تصمیمات نوآورانه دست یافت از دیگر مطالب متنوع این شماره خبرنامه می توان به گزارش نشست هم اندیسی فرهنگ صنعتی و تعالی سازمانی اشاره کرد.


انتشار خبرنامه پاییز 97 مهندسی صنایع

انتشار خبرنامه پاییز 97 مهندسی صنایعنودمین شماره خبرنامه انجمن مهندسی صنایع ایران به معرفی راهکارهای نجات اقتصاد پرداخته است. دکتر حامد شکوری گنجوی در سرمقاله خود، ضمن تاکید بر اعتمادسازی اشاره می کند که در شرایطی که بی ثباتی و آینده مبهم، شدیدا مانع هرگونه تحرکات اقتصادی مفید و موثر می شود با جایگزینی دست اندرکاران لایق شاید بتوان نظر مردم و فعالان اقتصادی را جلب و نسبت به آینده امیدوار کرد. در این شماره ضمن ارائه گزارش سومین کرسی نظریه پردازی مهندسی صنایع به معرفی هفت فاز بازار ارز تا رسیدن به آرامش پرداخته و از رویکرد جامعه مهندسی صنایع جهت ورود به مباحث اقتصاد کلان و ضرورت نقش آفرینی در این عرصه سخن به میان آمده است. از دیگر مطالب متنوع این شماره خبرنامه می توان به رونمایی راهکارهای انجمن برای توسعه صادرات و گزارشی از جایگاه مهندسین صنایع در کسب و کارهای آینده اشاره کرد.


انتشار خبرنامه دی ماه 95 مهندسی صنایع

85مین شماره خبرنامه مهندسى صنایع منتشر شد 85مین شماره خبرنامه به معرفی قابلیت های اینترنت اشیای پرداخته است. دکتر اعتماد مقدم در سرمقاله خود، اشاره می کند که ایران بکارگیری موثر این فناوری، تدوین نقشه راه ورود و استراتژی نحوه استفاده کسب و کارها از آن را در دستور کار قرار داده است. این شماره ضمن معرفی کاربرد نرم افزار Enterprise Dynamics در شبیه سازی لجستیک، به مباحث تصمیم گیری پرداخت است و می توانیم با تاثیر لنگرگیری ذهنی در تصمیم گیری و رهبری از طریق تصمیم گیری با اجماع آشنا شویم. از دیگر مطالب این شماره خبرنامه، آينده نگری در فقرا، صندوق های سرمایه گذاری و استراتژی کالباسی است.


خبرنامه 84 مهندسی صنایع 12 صفحه ای شد

84مین شماره خبرنامه مهندسى صنایع منتشر شدهشتاد و چهارمین شماره خبرنامه مهندسی صنایع، با سرمقاله ای از دکتر علیرضا معینی، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، ضمن اشاره به ضرورت بازنگری اساسی در رشته مهندسی صنایع، کاربرد نرم افزار ExpertChoice و تصمیم گیری به روش AHP را کرده شده است. گزارش 2 رویداد عمده انجمن در آبان ماه، گردهمایی برگزیدگان 95 مهندسی صنایع و 42مین گردهمایی انجمن با موضوع کاربرد مهندسی صنایع در مدیریت شهری . در این شماره، به اولین نشست استانی انجمن در دانشگاه یزد با موضوع "نوآوری، تکنیک های حل مساله و خلق یک محصول جدید" پرداخته شده است.


خبرنامه 83 مهندسی صنایع منتشر شد

83مین شماره خبرنامه مهندسى صنایع منتشر شدهشتاد و سومین شماره خبرنامه مهندسی صنایع، ویژه ورودی های 95 مهندسی صنایع، ضمن بیان راه های برتری در حوزه مهندسی صنایع بهتر، به معرفی پزشک صنعت پرداخته است و سرمقاله جایگاه انجمن های علمی در تصمیم سازی های ملی را بررسی و با ذکر پتانسیل های موجود در این نهاد تخصصی، تصمیم گیران کشور را دعوت به بهره گیری از این توان در تدوین برنامه ها، کارشناسی فعالیت ها و کنترل آنها می کند. در این شماره، ضمن معرفی تقویم آموزشی نیمسال دوم انجمن مهندسی صنایع، از تشکیل کارگروه اشتغال مهندسان صنایع خبر داده شده است.


خبرنامه 82 مهندسی صنایع منتشر شد

خبرنامه 82هشتاد و دومین شماره خبرنامه مهندسی صنایع، ضمن بررسی زمینه های ورود مهندسان صنایع به بازار نظام سلامت، کاربردهای نرم افزار اکسل را در حوزه های کاری مختلف مهندسی صنایع بیان کرده است. در این شماره، ضمن معرفی نشریه دریچه از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، با الگوهای تصمیم گیری، تدبیر و مدیریت در شرایط بحرانی آشنا می شویم. همچنین گزارش چهلمین گردهمایی انجمن با موضوع "از استراتژی بنگاه تا راهبرد ملی" به همراه مطالب متنوع دیگر در قالب گزارش، خبر و مقاله در این خبرنامه گنجانده شده است.


خبرنامه 81 مهندسی صنایع منتشر شد

خبرنامه 81هشتاد و یکمین شماره خبرنامه انجمن مهندسی صنایع ایران ویژه شهریور 95 منتشر شد. در این شماره به مناسبت بازگشایی مدارس، توسط دکتر امیرعباس شجاعی، عضو هیات مدیره انجمن، در چند پرده به جایگاه حرفه ای مهندسی صنایع، پرداخته است و دکتر سید علیرضا میر محمدصادقی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) نیز از لزوم بازنگری در مباحث مهندسی صنایع گفته و بر پر رنگ شدن دوره های کارورزی و کارآموزی تاکید می کند. همچنین در این شماره، لیست اعضای حقیقی جدید و تمدید عضو شده درج شده است و اعضای حقوقی جدید انجمن مهندسی صنایع ایران معرفی شده اند.


خبرنامه مهندسی صنایع در ایستگاه 80

خبرنامه 80

هشتادمین شماره خبرنامه انجمن مهندسی صنایع ایران ویژه مرداد 95 منتشر شد. در این شماره مطالب متنوعی در قالب گزارش، خبر و مقاله گنجانده شده است از جمله از صعود ایران در شاخص عملکرد لجستیک می خوانیم و ضمن اطلاع از رویدادهای آتی، با بازاریابی عصبی آشنا می شویم.


خبرنامه صدا

خبرنامه مهندسی صنایع