صفحه اصلیاخبارشورای راهبردی IIEC2017 با حضور استاندار مازندران

شورای راهبردی IIEC2017 با حضور استاندار مازندران

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای مهم استان مازنداران است.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در شورای راهبردی سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع با بیان این مطلب، به وظیفه مهم مازندران در تامین  امنیت غذایی کشور اشاره کرد و افزود: باید ظرفیت امنیت غذایی را تا سه برابر افزایش دهیم و این مهم با توجه به فراهم کردن زیرساخت های مناسب امکان پذیر است.

استاندار مازندران در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره 1400 شهید مازندران و حماسه 9 دی، تصریح کرد: نباید در اثر عوامل غیرمترقبه با مشکل مواجه شویم.

فلاح با اشاره به اینکه صنعت کشاورزی از صنایع مهم مازندران است که باید در این کنفرانس به آن توجه شود، خاطرنشان کرد: در این سمینار باید به فناوری اطلاعات برای جذب فارغ التحصیلان جویای کار توجه ویژه شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن مهندسی صنایع ایران به نقل از دانشگاه علوم و فنون مازندران، این مسوول با بیان اینکه باید صنایع استان در حوزه ICT تعریف شود، یادآور شد: باید به صنعت توجه شود.

وی ادامه: باید در حوزه گردشگری و توریست از مسیر سنتی به سمت صنعت گردشگری و توریست حرکت کرد.

این مسوول اضافه کرد: ضروری است بخش خصوصی در مدیریت و هدایت این کنفرانس ورود کند چرا کهموتور حرکت بخش اقتصادی ما بخش خصوصی باشد.

استاندار مازندران گفت: مشارکت دانشگاه های مختلف استان به خصوص ظرفیت دانشگاه‌های بابل امری لازم است تا کنفرانس تاثیرگذاری داشته باشیم.

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

 

برنامه های کنفرانس 

رییس دانشگاه علوم و فنون مازندران در جلسه شورای راهبردی این کنفرانس که با حضور آیت اله سلیمانی رئیس هیات امنا دانشگاه و نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی، دکتر مهدی فتح اله، ربیس انجمن مهندسی صنایع ایران، ربیع فلاح، استاندار مازندران، محمدپور، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت و مسئولین استانی و مدیران بانکهای استان و مسئولین شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: سیزدهمین دوره کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع در تاریخ ٤ و ٥ اسفند ماه سال جاری در مازندران و در هتل میزبان بابلسر برگزار خواهد شد.

شیخ الاسلامی افزود: تاکنون 350 مقاله علمی به دبیرخانه ارسال شده است و تا 500 مقاله افزایش خواهد یافت و 100 مقاله با داوران قوی علمی و صنعتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم وفنون مازندران تصریح کرد: هدف  اصلی کنفرانس انتقال دانش و تجربیات دانشگاهیان، اندیشمندان و صنعتگران در مبحث سیستم های هوشمند و کاربرد آنها است.

این مسوول یادآور شد: علاوه بر ارائه مقاله، سخنرانی های کلیدی، نشست ها و میزگردهای تخصصی نیز در برنامه کنفرانس گنجانده خواهند شد.

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

 

ویژگی متمایز IIEC2017

دبیر علمی کنفرانس نیز در این جلسه اظهار کرد: این دانشگاه با 20 سال تجربه با فعالیت آموزشی و پژوهشی در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول فعالیت بوده و سه هزار دانشجو دارد.

دکتر مهدوی از همکاری با سه کشور جهان در امور بین المللی خبر داد و افزود: تاکنون مجوز برگزاری دو کنفرانس بین المللی از وزارت علوم اخذ شده است.

دبیر کنفرانس تصریح کرد: 13 کنفرانس با همکاری انجمن علمی مهندسین کشور و دانشگاههای مطرح کشور امسال به میزبانی بابل برگزار می شود.

مهدوی با اشاره به ویژگی متمایز این کنفرانس نسبت به سالهای گذشته، خاطرنشان کرد: حضور حداکثری نهادهای دولتی و خصوصی در ارائه مقالات و سخنرانی ها، توجه به موضوعات خاص تخصصی که قدرت مانور و انعطاف پذیری مقالات را افزایش داده است و همچنین حضور 40 استاد فرهیخته از کشورهای آسیایی و اروپایی از انگلستان، فرانسه، سنگاپور، چین، کره جنوبی و هند که 6 سخنرانی کلیدی را به عهده خواهند گرفت از ویژگی مهم این دوره کنفرانس است.

این مسوول با اشاره به اینکه دانشگاه علوم و فنون میزبان کنفرانس IT با همکاری کره جنوبی است، ادامه داد: مکان برگزاری این کنفرانس در هتل میزبان بابلسر است، همه مدیران ارشد بخصوص کسانی که در فضای IT هستند تا 30 دی ماه فرصت ارسال مقالات را به دبیرخانه این کنفرانس دارند.

مهدوی گفت: این کنفرانس فرصت خوبی برای ارایه توانمندی و ظرفیت صنعتگران و سازمانها و به نمایش گذاشتن ارتباط صنعت با دانشگاه است.

 

کنفرانسی برای ظرفیت سازی توسعه کشور

دکتر فتح اله، رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران نیز با بیان اینکه این انجمن در سال 78 تشکیل شده است، افزود: توسعه یافتگی کشور محقق نخواهد شد مگر اینکه در همه ابعاد زمینه رشد و توسعه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه باید ظرفیت و زیرساختهای حوزه علمی با مهندسی صنایع  همراه باشند تصریح کرد: دانش در حرفه مهندسی تثبیت کننده است، الگوهای توسعه در همه کشورها و ایران مدل های توسعه مبنی بر علم و تحقیقات و فناوری است.

این مسوول بیان کرد: این کنفرانس بهانه ای است تا ظرفیت توسعه یافتگی علمی و تحقیقی مهندسی صنایع را در کشور فراهم کنیم.

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

 

موج چهارم صنعت

رزاقی عضو کمیته راهبردی کنفرانس نیز اظهار داشت: ما در صنایع دچار چالش هستیم به غیر از بحث بهره وری و راندمان که به آن مبتلا هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما بزرگان صنعت را به چهار مرحله تقسیم کردیم، افزود: 4 مرحله شامل صنعت با ماشین بخار، افزایش تولید، اتوماسیون و توسعه نرم افزاری برای کاهش قیمت و افزایش رقابتی است.

این مسوول ادامه داد: باید صنایعی داشته باشیم که در درون این صنایع با کاهش قیمت با دنیا رقابت کنیم یعنی توجه به درون زا و برون نگر و یا ب تعبیری رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

رزاقی با اشاره به اینکه نباید به دنبال خودروی دیزلی و بنزینی باشیم، گفت:  در مسیر توسعه خودرو باید به IT و نرم افزاری و هوش مصنوعی توجه شود.

وی گفت: محور اصلی سمینار سیستم های هوش مصنوعی است آنهم سیستمی که روی موجودی فعلی ما سوار شود و کمک به کاهش قیمت تمام شده و افزایش تولید کند.

 

ارتباط صنعت و دانشگاه

رئیس اتاق بازرگانی نیز اظهار داشت: ارتباط با اکثر دانشگاهها برقرار شده و در راستای اقتصاد مقاومتی برای برون رفت مشکل استان باید از راه سنتی به سمت صنعتی و عملی برویم.

مهاجر افزود: برای رسیدن به اهداف این کنفرانس باید از نظر تامین مالی نیز به کنفرانس کمک شود.

حاجی نیز در این جلسه اظهار داشت: برای رسیدن به آنچه مد نظر است نیاز به تداوم تعامل و گفتگوهای سازنده است.

وی افزود: باید فرصت زندگی مناسب و اشتغال برای جوانان مازندران فراهم شود باید همکاری بین دانشگاه و صنعت برقرار شود.

 

هوشمندسازی تولیدات ملی

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: توجه به مبنای هوشمندسازی نیاز کشور از اهداف این همایش است.

محمدپور با اشاره به اینکه باید هوش مصنوعی در همه حوزه ها جایگزین شود، افزود: باید همه لوازم زندگی ما به هوش مصنوعی مجهز شوند.

 

جذب سرمایه و استعدادها

معاون وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: این همایش نیازمند تزریق مالی است تا در شان و اعتبار استان برگزار شود.

نریمان با اشاره به اینکه این جلسه در راستای غنای برگزاری کنفرانس برگزار شد، افزود: ما می توانیم صنعت برتر داشته باشیم چرا که امکانات وجود دارد و باید با برگزاری این همایش ظرفیت های استان را به رخ بکشیم.

وی در پایان گفت: این کنفرانس می تواند جلب سرمایه گذار کند و با برقراری ارتباط استعدادهای موجود به فعلیت برسد.

گفتنی است بابلسر 4 و 5 اسفندماه میزبان سیزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع با محوریت سیستم های هوشمند است.

تماس با انجمن

دفتر مرکزی و دبيرخانه انجمن: تهران، خيابان کريمخان زند- نبش خيابان دکتر عضدی شمالي (آبان سابق)- ساختمان دانشگاه علامه طباطبايی- طبقه سوم شمالی واحد 304

رویدادهای مرتبط

  • سومین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و سیستم­ها
  • آغاز ثبت نام در 31مین جشنواره بین المللی خوارزمی
  • فراخوان مقاله
  • شروع ثبت نام دوره DBA لجستیک و مدیریت زنجیره تامین
  • سیزدهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی

لوح فشرده 12 دوره کنفرانس

کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع

مجله علمی پژوهشی زبان فارسی

مجله علمی پژوهشی زبان انگلیسی

بازگشت به بالا